Fot. Pixabay |
Do produkcji nalewki tybetańskiej potrzebujemy:
- 250 g czosnku
- 300 g spirytusu
Po 10 dniach masę należy starannie przefiltrować a czosnek odcisnąć. Teraz ponownie wlewamy nalewkę do butelki, którą szczelnie zamykamy. Odstawiamy na trzy dni, po których możemy rozpocząć kurację.
Jak stosować nalewkę tybetańską?
Nalewkę tybetańska zażywamy na krople. Dawkowania musimy rygorystycznie przestrzegać. Odpowiednią dla każdego posiłku liczę kropli rozpuszczamy w 50 g mleka o temperaturze pokojowej.
Krople zażywamy według schematu uwzględniającego 3 podstawowe posiłki dziennie. Przez pierwszych pięć dni za każdym posiłkiem zwiększamy kroplę o jedną. I tak maksymalnie wypijamy ich 15.
Zaczynamy więc pierwszego dnia od śniadania. W mleku rozpuszczamy jedną kroplę. Do obiadu zażywamy ich dwie, a do kolacji - trzy. Następnego dnia na śniadanie wypijamy cztery krople nalewki tybetańskiej, do obiadu pięć i kolacji - sześć. Piątego dnia do śniadania rozpuszczamy 13, do obiadu 14 a do kolacji 15 kropel nalewki czosnkowej
.
Liczbę wypijanych kropel zmniejszamy tylko szóstego i siódmego dnia. Szóstego dnia na śniadanie wypijamy ich 15. Na obiad 14 a na kolację 13. Siódmego dnia kolejno będzie to 12, 11 i 10 kropli spożytej nalewki.
Dzień ósmy jest nieregularny. Na śniadanie zadowalamy się pięcioma kroplami. Do obiadu wypijamy ich osiem a do kolacji siedem. Od dziewiątego dnia zażywanie staje się prostsze. Przed każdym posiłkiem wypijamy po 25 kropel nalewki tybetańskiej. Stosujemy to aż do wyczerpania zapasów.
Kurację czosnkową nalewką tybetańską można powtórzyć dopiero po pięciu latach.
Zobacz też: Nalewka czosnkowa
Właściwości czosnkowej nalewki tybetańskiej
Nalewka czosnkowa oczyszcza organizm ze zbędnych złogów, osadów wapniowych, poprawia przemianę materii, podnosi elastyczność naczyń krwionośnych, zapobiega udarowi mózgu, owrzodzeniu przewodu pokarmowego i poprawia wzrok.
Lecznicze właściwości czosnku znane były już w starożytności. Współczesne badania dowiodły, że ma on właściwości antyrakowe, zawiera witaminy A, C, B, PP, sole mineralne, wapń, fosfor, magnez, siarkę, chlor i jod. Wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Jest to naturalny antybiotyk o mniej silnym działaniu niż produkowane przez przemysł farmaceutyczny.