wtorek, 24 lutego 2015

Nalewka brzoskwiniowa bez cukru

Co prawda uważa się, że cukier pomaga wydobyć z owoców cały aromat, który jest potrzebny w nalewkach. Jednak wykonanie nalewki brzoskwiniowej bez cukru według podanego tu przepisu pozwoli nam na uzyskanie trunku o bogatym aromacie i pięknym kolorze.


Fot. Fotolia.com

Składniki nalewki z brzoskwiń:

  • brzoskwinie
  • wódka

Składniki nie są wiec bardzo skomplikowane, a ich proporcje zależą wyłącznie od wielkości naczynia w którym zamierzamy macerować owoce. Dojrzałe, obrane ze skórki i pokrojone w mniejsze kawałki, brzoskwinie wrzucamy do słoja (bez pestek) i zalewamy wódką. Wódki musi być tyle, by wszystkie brzoskwinie były nią przykryte. Dobrze jest użyć wódki mocnej, bo będzie ona osłabiona przez wydzielający się sok z brzoskwiń.

                Zobacz też: Nalewka brzoskwiniowa z cukrem

Słój szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciemne miejsce na długo, bo aż na cztery miesiące. Nie ma się co obawiać, że brzoskwinie się zepsują. Alkohol jest przecież doskonałym konserwantem.

Kiedy już minie wyznaczony okres płyn zlewamy. Brzoskwiń nie wyrzucamy. Można je przeznaczyć na dżem lub ciasto. Będą nam bardziej smakować, bo przecież sezon na brzoskwinie już się dawno skończył. 

Nalewkę natomiast filtrujemy i przelewamy do butelek. Wynosimy je do piwnicy na co najmniej pół roku. Długo, ale efekt wart jest tego, by wykazać się cierpliwością.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz