Śledzie

środa, 9 kwietnia 2014

Nalewka z kminku z miodem

Zalety kminku są znane - przede wszystkim pomaga w trawieniu i likwiduje wzdęcia. Sam smak kminku jest specyficzny i nie każdy go lubi. Natomiast nalewka z kminku ma  znacznie więcej zwolenników, a lecznicze działanie jest podobne. Nie ma więc wątpliwości, że jedna lub dwie butelki nalewki z kminku zawsze powinny być w naszej piwniczce.



ile kminku na nalewkę, jakie nalewki z miodem, kminek z wódką, kminkowa, kminkówka, nalewka z kminku, nalewka z kminku i miodu, nalewki z kminku, przepis na nalewkę z kminkiem, wódka z kminkiem,


Składniki nalewki z kminku:


  • 250 g nasion kminku
  • 1 l wódki
  • 1 l wody
  • 3 łyżki miodu
Kminek możemy lekko zmiażdżyć w rondelku a potem zalać zimną wodą i zagotować. Następnie nasiona trzeba odcedzić, wsypać do słoja i zalać płynnym miodem (najlepiej jasnym) i wódką.

Wódka powinna mieć co najmniej 45. , ale mocniejsza nie zaszkodzi. Miód natomiast, ze względów estetycznych, powinien być jasny i płynny. Łatwiej się rozpuści, gdy go lekko podgrzejemy z dodatkiem wody, ale wystarczy podgrzanie do temperatury 30 stopni.

               Czytaj też: Nalewka z kminku

Po dwóch dniach nastaw trzeba przefiltrować. Potem można przelać do butelek. Niestety, na pełnię smaku trzeba poczekać co najmniej trzy miesiące.

2 komentarze:

  1. A ja lubię smak kminku :) zaciekawiłeś mnie tą nalewką...:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szukam dobrej i skutecznej nalewki na migrenę. Proszę o przepis,jeśli to możliwe. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
    Halina

    OdpowiedzUsuń